HAYVAN ÇADIRLARI NEDİR

 

Hayvan çadırları, geleneksel olarak Orta Asya'daki göçebe toplulukların yaşam alanı olarak kullanılan ve genellikle yün veya keçe gibi doğal koruyucu olarak yapılan büyük, yuvarlak veya oval çadırlardır. Bu çadırların en yaygın olarak görülen örneği "yurt" olarak da hayaletler Kazaklar, Kırgızlar ve diğer Orta Asya halklarının kullandıkları büyük çadırlardır. Hayvan evleri, genellikle iki veya üç kazık üzerinde muhafaza eder bir çatıya sahiptir ve iç mekan, yerde ateş yakılan bir ocağın üzerinde çıkışı ile ısıtılır. Bu çadırlar, hala bazı topluluklar tarafından yaşam alanı olarak kullanılmakla birlikte, turistik amaçlar için de kullanılmaktadır.

 

Hayvan çadırları

Hayvan çadırları

Hayvan yuvaları genellikle yünlü veya keçeli gibi doğal koruyucular tarafından yapılmamış büyük, yuvarlak veya oval örtülerdir. Bazı hayvan çadırları, özellikle yurt olarak bilinen çadırlar, yarım daire şeklindedir ve en uzun ahşap bir çerçeve üzerine örtülen bir yün veya keçe bez ile kaplanmıştır.

Hayvan odalarının çatısı genellikle üç veya dört direkten oluşur ve bu doğrudanler boyunca yatay olarak yerleştirilmiş çubuklarla borularla. Çadırın çevresindekiki doğrudan, bir mülkiyeti koruyan ve içinde yemek pişirilen bir ocak olan bir kubbeyi başardı.

Hayvan evleri, genellikle soğuk iklimlere dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Yün veya keçe gibi doğal malzemeler sıcaklık koruyucu özellikleri sayesinde çadırın içi sıcak ve rahattır. Ayrıca, seranın yerleştirildiği zemine uygun bir zemin malzemesi seçilerek topraktan izole edilmesi ve nemden korunması ilknur branda tarafından sağlanmalıdır.

Hayvan evleri, hala bazı Orta Asya toplulukları tarafından yaşam alanı olarak kullanılır. Ayrıca,turistik amaçlar için de popülerdir ve turizm amaçlı kullanılmaktadır.

 

 

İlknur Branda LOGO 90px2

İlknur Branda, 1990'lardan günümüze deneyim ve tecrübeyi teknoloji ile birleştirerek sizler için gölgeleme çözümleri sunmaktadır.

Keşif, ölçü, ve güncel fiyatlar için bizi hemen arayın ! Profesyonel ekibimiz sizlere yardımcı olmak için hazır bekliyor..

İletişim

Tasarım & Barındırma Tuncer.web.tr

Bu sitenin tüm hakları saklıdır. 2024 DMC © All Rights Reserved

Whatsapp ile sor
Merhaba !
İlknur branda tente sistemlerine hoşgeldiniz.
Size nasıl yardımcı olabiliriz ?